Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-17:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-14:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Etapy realizacji *Wykorzystaj szansę - zainwestuj w siebie*

wtorek, 08 września 2009 12:26
-

Etapy realizacji 
*Wykorzystaj szansę - zainwestuj w siebie*


MAJ
● W ramach projektu z dniem 04 maja 2009r. został zatrudniony pracownik socjalny do realizacji zadań z zakresu aktywnej integracji. Wynagrodzenie wymienionego pracownika socjalnego jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

● 18 maja 2009. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt pn. „Wykorzystaj szansę – zainwestuj w siebie”. Na spotkanie zgłosiło się 6 kandydatów. W trakcie spotkania kandydatom przekazano informację, że projekt, pn. „Wykorzystaj szansę – zainwestuj w siebie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Priorytetu VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Zebrani zostali poinformowani o celach, założeniach i czasie realizacji projektu oraz o zasadach udziału w projekcie. 

● 26 maja 2009r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli odbyło się spotkanie inauguracyjne z wybranymi w wyniku rekrutacji 5 uczestnikami projektu „Wykorzystaj szansę - zainwestuj w siebie”. W trakcie spotkania uczestnikom przekazano informację, że projekt pn. „Wykorzystaj szansę – zainwestuj w siebie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikom projektu szczegółowo została przedstawiona oferta wsparcia w ramach aktywizacji: edukacyjnej, zdrowotnej, społecznej oraz wsparcia w formie pracy socjalnej w ramach kontraktów socjalnych, jak również możliwość wsparcia finansowego. 


CZERWIEC
● Z wszystkimi uczestnikami projektu pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotli zawarli kontrakty socjalne, które określają zasady współdziałania uczestników projektu z ośrodkiem pomocy społecznej. Głównym celem działań zaplanowanych w ramach kontraktów socjalnych jest zwiększenie szansy na integrację społeczną i zawodową oraz odzyskanie zdolności do prawidłowego funkcjonowania społecznego i zawodowego. 
● W ramach aktywnej integracji rozpoczęto adaptację części korytarza na pomieszczenie w którym będą odbywać się spotkania z uczestnikami projektu oraz zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym.


 
LIPIEC
● Z początkiem lipca w ramach aktywizacji społecznej odbył się cykl szkoleń dla uczestników projektu . W ramach tych szkoleń 5 uczestników projektu wzięło udział w zajęciach ze wsparcia psychologicznego oraz z doradztwa zawodowego. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę i cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy projektu byli zadowoleni z formy prowadzenia zajęć. Pierwsze zajęcia odbywały się w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Kotli. Natomiast pozostałe odbyły się w zaadoptowanym na ten cel przez ośrodek pomocy społecznej pomieszczeniu. 

● W ramach aktywizacji zdrowotnej skierowano i sfinansowano badania lekarskie dla 5 uczestników projektu 
● W ramach aktywnej edukacji dnia 27 lipca 2009r. rozpoczął się kurs „Profesjonalny sprzedawca” w którym udział zadeklarowało 2 uczestników projektu. Kurs odbywa się w siedzibie Głogowskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Głogowie ul. Polska 3. 


● Została zakończona adaptacja pomieszczenia w którym odbywały się spotkania z uczestnikami projektu oraz zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym. Należy podkreślić, iż zaadoptowane pomieszczenie jest wykorzystywane również do spotkań pracowników socjalnych z uczestnikami projektu oraz będzie wykorzystane do dalszych indywidualnych spotkań uczestników projektu z psychologiem oraz doradcą zawodowym, a także dalszej pracy socjalnej. TAK BYŁO, 


TAK JEST 



SIERPIEŃ
● W ramach aktywizacji edukacyjnej 2 uczestników projektu ukończyło kurs „ Profesjonalny sprzedawca”, który odbywał się w Głogowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Głogowie, ul. Polska 3.  Uczestnicy projektu otrzymali zaświadczenia pozytywnego ukończenia kursu.

 

● W ramach aktywizacji edukacyjnej 5 uczestników projektu ukończyło kurs „ Obsługa kas fiskalnych”, który odbywał się w Głogowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Głogowie, ul. Polska 3. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali zaświadczenia pozytywnego ukończenia kursu.

WRZESIEŃ
Wrzesień to czas kolejnych intensywnych działań w ramach projektu.Rozpoczęły się kolejne kursy/szkolenia zawodowe dla chętnych uczestników projektu. Jedna z uczestniczek projektu od 02 września podjęła kurs „Kucharz małej gastronomii” zapoznaje się  wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Natomiast od 21 września 5 uczestniczek projektu bierze udział w kursie „ Bukieciarz – florysta” . Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczestniczki projektu są zadowolone z kursu, odkrywają własne nowe umiejętności, co sprawia im wiele radości i satysfakcji.



PAŻDZIERNIK
● W miesiącu październiku zakończył się ostatni etap szkoleń w ramach projektu. Pięć uczestniczek projektu ukończyło z wynikiem pozytywnym kurs „Bukieciarz – florysta”, otrzymały zaświadczenia oraz certyfikaty ukończenia kursu.
Jedna z uczestniczek projektu ukończyła kurs „Kucharz małej gastronomii”, otrzymała zaświadczenie oraz certyfikat ukończenia kursu.
Wszystkie kursy były prowadzone przez Centrum Kształcenia Kursowego w Głogowie, przez wyspecjalizowaną kadrę.Uczestniczki projektu są zadowolone, że miały możliwość bezpłatnego ukończenia wszystkich kursów w ramach projektu. Uzyskanie dodatkowych kwalifikacji i umiejętności daje im większą szansę na rynku pracy.



LISTOPAD
● W miesiącu listopadzie odbyły się ostatnie zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym.
Z wszystkimi uczestniczkami projektu (osób 5)  psycholog i doradca zawodowy przeprowadzili spotkania indywidualne.
Doradca zawodowy z każdą uczestniczek projektu przeprowadził indywidualną rozmowę  diagnozującą jej potrzeby i oczekiwania, a efektem wszystkich spotkań  jest opracowana dla każdej  uczestniczki projektu Indywidualna Ścieżka Rozwoju, którą otrzymały w  wersji papierowej.
Psycholog z każdą z uczestniczek projektu przeprowadził indywidualną rozmowę wzmacniająca i wspierającą poczucie własnej wartości oraz rozmowę mobilizującą  do aktywnego działania. Efektem wszystkich spotkań jest opracowana opinia mocnych i słabych stron dla każdej z uczestniczek projektu.



GRUDZIEŃ
● Dnia 18 grudnia 2009 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kotla odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację projektu. W spotkaniu uczestniczyło 5 Uczestniczek projektu, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej realizujący projekt oraz Wójt Gminy Kotla wraz z radnymi. W trakcie spotkania kierownik projektu przedstawił multimedialną  prezentację przebiegu całości  projektu. Realizatorzy projektu wraz  z przedstawicielami władz samorządowych  wręczyli uczestnikom projektu listy gratulacyjne oraz zestawy promocyjne. Spotkanie przebiegło  w miłej atmosferze przy poczęstunku przygotowanym między innymi przez uczestniczki projektu.